Hakkımızda

girgin-hukuk-burosuGİRGİN HUKUK BÜROSU, 13 Kasım 2000 tarihinde, avukat Yasin GİRGİN tarafından kurulmuştur.

Kuruluşundan itibaren başta anonim şirket, limited şirketler ile çeşitli yapı ve esnaf kefalet kooperatifleri olmak üzere hem tüzel kişilere hem de gerçek kişilere ticaret hukuku, borçlar hukuku, medeni hukuk, icra ve iflas hukuku, ceza hukuku ile kooperatif hukuku alanlarında danışma, icra ve iflas takibi ile davalarda temsil konularında avukatlık hizmetleri verilmiştir.

Yine hukuk büromuz, ülkemizin en önemli medya kuruluşlarından olan Hürriyet Gazetesi için 120 hafta boyunca okur sorularını yanıtladığı bir köşe de hazırlamıştır. Bu süreç içerisinde büromuz avukatları bir çok TV-Radyo programına, ana haber bültenine konuk olmuştur.

Avukat Yasin GİRGİN
Avukat Yasin GİRGİN

Halen 6 avukat, 3 stajyer avukat ve 3 yardımcı personelin görev yaptığı hukuk büromuz müvekkillerinin Ankara, İstanbul ve İzmir’deki işlerini takip edebilmektedir.

İşveren yanında belli bir süre çalıştığı halde bireysel işçilik alacak ve hakları ödenmeden iş sözleşmesi haksız olarak işveren tarafından feshedilmiş veya çeşitli nedenlerle işçinin kendisi tarafından hizmet akdi, haklı ya da haksız şekilde sona erdirilmiş durumlarda işçilerin işverenler aleyhine açacakları yedi kalem işçilik alacaklarından:

büromuzun çalışma alanına girmektedir.